Zastosowanie dźwigów samojezdnych przy pracach porządkowych

Mianem dźwigów samojezdnych określa się dźwignice, które mogą się poruszać dzięki specjalnie skonstruowanym podwoziom. Służą one do transportowania bardzo ciężkich elementów, co ogromnie przydaje się podczas przeładunku czy montażu obiektów przemysłowych. Są także niezastąpionym wyposażeniem w przypadku podejmowania się prac porządkowych.

W wykonywaniu jakich prac porządkowych pomagają dźwigi samojezdne?

Ogromną zaletę dźwigów samojezdnych stanowi ich wyjątkowa mobilność i kompaktowa budowa. Dzięki temu mogą bez większych przeszkód manewrować nawet między wąskimi uliczkami czy po wymagającym podłożu. Sprawia to, że dźwigi samojezdne są ogromnie przydatne przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju prac porządkowych przeprowadzanych w trudnym otoczeniu i na wysokości. Za ich pomocą można zaplanować wycinkę drzew lub porządkowanie ich koron poprzez usuwanie starych, niebezpiecznych gałęzi. Służą także do likwidacji skutków różnych klęsk żywiołowych. Powszechnie wykorzystuje się je również do prac wykonywanych w przestrzeni miejskiej, w tym montażu/demontażu bilbordów, renowacji elewacji czy mycia okien.

Skąd wziąć dźwig samojezdny do prac porządkowych?

Decydując się na zakup dźwigu, należy się liczyć z wymogiem zatrudnienia wykwalifikowanego specjalisty bądź wyszkolenia pracownika do jego obsługi. Jest to jednak zadanie nie tylko czasochłonne, ale i niezwykle kosztowne. Tymczasem zlecając naszej firmie WOJ-RES z Rzeszowa usługę dźwigową, nie muszą się Państwo martwić kwalifikacjami zawodowymi czy koniecznością odpowiedniego przechowywania i konserwowania dźwigu samojezdnego. Prace porządkowe wykonywane z zastosowaniem naszego sprzętu przebiegają bardzo sprawnie, a dzięki bogatemu doświadczeniu operatorów jesteśmy gotowi na realizację nawet nietypowych zleceń.